XV RAJD PIESZY „WIOŚNIE NA SPOTKANIE”

W sobotę, 23 marca 2024r. odbył się XV Rajd Pieszy „Wiośnie na spotkanie”, którego - wraz z Oddziałem Regionalnym PTTK w Częstochowie – byliśmy organizatorami i jednocześnie jednymi z uczestników. Nasza impreza turystyczna cieszyła się niezwykłą popularnością. Wzięło w niej udział ponad 200 osób z dziesięciu częstochowskich szkół podstawowych. Trasa marszu prowadziła ulicą Głogową, Morską, Prędziszów i Hektarową aż na Przeprośną Górkę i dalej ulicą Wodociągową i  Rozdolną do naszej szkoły – w której mieściła się meta. Łącznie pokonaliśmy około 11 km. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pyszne kiełbaski i herbata przygotowane przez panią Renatę Wawrzak i panią Sylwię Ułamek, a także loteria fantowa oraz różnorodne konkursy, których sprawny przebieg zapewniali uczniowie z klas ósmych: Róża Mijalska i Jakub Krawczyk oraz tradycyjnie najstarsi członkowie naszego koła turystycznego – absolwenci: Paweł i Adam Bronkiewicz, Wiktor Bzducha, Piotr Jeruszka, Maksymilian Mazur oraz Zofia Kudlik, Maja Wolańska i Daria Jarczewska. Nad całością czuwały zaś panie: Anna Błaszczyk, Anna Bronkiewicz, Ramona Glińska i Kamila Janowska.

Dopisała nie tylko frekwencja, ale także piękna, słoneczna pogoda i dobry humor smile

Anna Bronkiewicz