Godziny pracy świetlicy szkolnej: 6.50 - 16.15

• - Wicedyr. mgr Anna Stajkowska

DZIENNY ROZKŁAD ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH W GODZ. 6.50 – 16.15

6.50 - 8.30

Przygotowanie do zajęć lekcyjnych. Praca własna uczniów.

Czytanie prasy lub książek dla dzieci z biblioteczki świetlicy szkolnej lub lektur własnych.

8.30 - 9.30

Oglądanie programów i filmów edukacyjnych dla dzieci.

Słuchanie bajek i piosenek z wykorzystaniem środków audiowizualnych.

Dowolne gry i zabawy dzieci (zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, gry planszowe, układanki).

Zabawy integrujące zespół świetlicowy, rozmowy kierowane.

9.30 - 10.00

Zjedzenie drugiego śniadania.

Udział dzieci w pracach społecznie użytecznych (porządkowanie gier, zabawek, ustawianie stolików, krzeseł, układanie tornistrów).

10.00 - 11.30

Zajęcia prowadzone przez wychowawców wynikające z planu pracy świetlicy szkolnej (plastyczne, muzyczne, czytelnicze, konkursy, quizy, zabawy tematyczne).

Zajęcia rekreacyjno-sportowe w sali, na placu zabaw lub boisku szkolnym.

11.30 - 12.45

Przygotowanie do obiadu, obiad.

Odpoczynek, relaks przy muzyce, zabawy relaksujące.

12.45 - 14.00

Zajęcia wyrównawczo-kompensacyjne (odrabianie zadań domowych, indywidualna pomoc w nauce) oraz tematyczne wg planu pracy świetlicy.

Zajęcia plastyczno-dekoracyjne.

14.00 - 16.15

Gry i zabawy ruchowe w sali lub na dworze.

Gry stolikowe (np. warcaby, szachy). Rozwiązywanie zagadek, rebusów, krzyżówek.

Gry i zabawy dydaktyczne.

Filmoteka, bajkoteka.

Dzienny rozkład zajęć świetlicowych może być na bieżąco korygowany.

Dzień Kobiet na świetlicy szkolnej

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły - korzystający z opieki naszej świetlicy szkolnej - składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom – i tym małym i tym całkiem dorosłym : )

Więcej w materiale filmowym ; )

Świetlicowa Akcja Walentynkowa

Od początku lutego w naszej świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy przygotowania do Walentynek – „ciepłego” święta, które stwarza okazję, by dać wyraz naszej sympatii i życzliwości różnym osobom z którymi spędzamy czas w szkole. W ramach tej akcji uczniowie mieli okazję wziąć udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”, tworzyli dekoracje do świetlicowej „fotobudki” – w której następnie mogli zrobić sobie zdjęcie z wybraną osobą, wypełniali życzeniami kartki walentynkowe, które mogli pobrać w świetlicy lub wykonywali je samodzielnie i wrzucali je do „walentynkowej skrzynki pocztowej”.  Z kolei w piątek, 11 lutego 2022r. „listonosze” z klasy IVa i IVb - po posegregowaniu wszystkich kartek - roznieśli przesyłki do adresatów. Łącznie  dostarczyli ponad 150 walentynek, a wśród obdarowanych byli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, inni pracownicy szkoły, a nawet przedszkolaki.

Świetlikom, którzy tak aktywnie wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia filmiku z jej przebiegu:

„RAZEM NA ŚWIETLICY” – CZYLI ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Koniec pierwszego półrocza to czas podsumowań...

Chcielibyśmy z tej okazji przybliżyć pracę naszej świetlicy szkolnej i przedstawić krótkie podsumowanie jej działalności w formie filmiku.

Zapraszamy do obejrzenia: