Statystyki

  • Odwiedziło nas: 293501
  • Do końca roku: 243 dni
  • Do wakacji: 50 dni

Kalendarium

Czwartek, 2024-05-02

Imieniny: Longiny, Toli

Kontakt

Nr konta Rady Rodziców SP27

55 1020 1664 0000 3002 0020 2002

Współpraca z PCz w ramach "Szkół Partnerskich"

Nasza szkoła współpracuje z Politechniką Częstochowską w ramach programu "Szkoły Partnerskie". Dzięki takiej współpracy możemy liczyć na opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w specjalnie organizowanych pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych.

Szkoły partnerskie / Politechnika Częstochowska (pcz.pl)

Zajęcia dla uczniów kl. Va i Vb na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Zabawa z fizyką, czyli pokaz doświadczeń fizycznych na Politechnice Częstochowskiej, w których uczestniczyli uczniowie klasy Va i Vb. Naukowcy z Instytutu Fizyki w bardzo przystępny sposób pokazali, że fizyka to nie tylko skomplikowane wzory i trudne zadania, ale przede wszystkim otaczająca nas rzeczywistość i dobra zabawa. Przeprowadzone zostały pokazy z zakresu: mechaniki, termodynamiki (ciekły azot), elektrostatyki, elektryczności i magnetyzmu (cewki Tesli) oraz optyki.

Agnieszka Dziarmaga-Działyńska, Joanna Basik i Izabela Sękowska

Zajęcia z bioniki i sitodruku na Politechnice Częstochowskiej

Nasza szkoła współpracuje z Politechniką Częstochowską w ramach programu "Szkoły Partnerskie". Dzięki takiej współpracy 8 lutego 2023r. uczniowie klasy IVa i IVb uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach z bioniki i sitodruku.

Podczas zajęć z wykorzystaniem SITODRUKU nasi uczniowie mieli okazję poznać rodzaje farb stosowanych do nadruków, proces wykonywania sita (materiały wykorzystywane na ramy oraz na siatkę, fotopolimery stosowane do zamykania oczek sita itd.), zobaczyć, jak wygląda sito, w jaki sposób wykonuje się nadruk oraz samodzielnie wykonać nadruk na koszulce. Zajęcia prowadzone były przez panią dr inż. Milenę Trzaskalską.

Zajęcia z BIONIKI, które prowadzone były przez pana  dr inż. Tomasza Geislera, przybliżyły uczniom naukę w zakresie entomologii (nauki o owadach) i bioniki, czyli odwzorowania rozwiązań natury w technice. Uczniowie mieli okazję obejrzeć gabloty z około 1000 owadów. Zaprezentowane zostały im również żywe owady, w tym motyle i chrząszcze, co wywołało wśród uczniów ogromny entuzjazm.

Opiekunowie: Agnieszka Dziarmaga-Działyńska, Joanna Basik, Karolina Hazler