Pomagamy zwierzętom w schronisku

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji pomocy dla bezdomnych zwierząt w Schronisku.

Prosimy o przynoszenie karmy dla psów i kotów .

Zbiórka trwa do 31.10.2023r.

Mikołaj na kresach

Urząd Miasta Częstochowy wraz z Towarzystwem Patriotycznym "Kresy"  przystępuje do organizacji corocznej akcji mikołajkowej dla dzieci: "Święty Mikołaj na Kresach 2023".

Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowamniu, możemy realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich.

Nasza pomoc trafi w tym roku do Szumska, Mickun, Jaszun - Litwa; Rezekne - Łotwa; Stary Konstantynów, Borysław, Berdyczów, Humań - Ukraina.

W tym roku przygotujemy paczki w skład, których wchodza:

- książka - lektura dla dziecu,

- zeszyt

- kredki

- plastelina

- mazaki

- długopis

- ołówek

- czekolada

- baton orzechowy / owocowy

- ciastka zbożowe

- dżem

- żelki

- konserwa, ryż/ kasza/ makaron

- kartka z życzeniami świątecznymi od dzieci/ młodzieży przygotowujących paczkę.

Zbiórka produktów potrwa od 5 do 31 października 2023r. Kosze na dary będą ustawione w holu, przy głównym wejściu dzo szkoły.