PROMUJEMY POSTAĆ NASZEGO PATRONA - ZYGMUNTA ŁĘSKIEGO

W dn. 14 kwietnia 2022 r. Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski wystąpili ze wspólnym wnioskiem do Organu Prowadzącego o nadanie naszej szkole imienia Zygmunta Łęskiego.

Wybór Patrona szkoły jest przedsięwzięciem wielkiej wagi i zawsze wzbudza wiele emocji, czego i my doświadczyliśmy. Z pewnością wynika to między innymi z faktu, że nadanie właściwego imienia szkole sprawia, że zyskuje ona swoją tożsamość, która wyróżnia ją spośród innych szkół.

Wybór Zygmunta Łęskiego na Patrona naszej szkoły nie jest przypadkowy. Nasza szkoła od zawsze w swoich działaniach dydaktyczno-wychowawczych stara się wpajać szacunek do historii i tradycji, pielęgnować umiłowanie Ojczyzny oraz inne harcerskie ideały, rozwijać pasje krajoznawczo-turystyczne. Postać Zygmunta Łęskiego jest autorytetem reprezentującym treści i wartości bliskie młodzieży i stanowi piękny wzór do naśladowania. Uczniowie naszej szkoły z pewnością będą mogli identyfikować się ze swoim Patronem i będą mieć do niego emocjonalny stosunek.

Popularyzując postać druha Zygmunta Łęskiego zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji:

Anna Bronkiewicz