CIEKAWOSTKI O ZYGMUNCIE ŁĘSKIM – KOLEJNY ETAP PROJEKTU ORIENTEERING ŁĄCZY I ANGAŻUJE

W ramach kolejnego etapu Projektu Orienteering Łączy i Angażuje, każda szkoła biorąca udział w projekcie miała za zadanie wybrać jedną postać historyczną, związaną w jakiś sposób z miejscowością lub najbliższą okolicą szkoły - motyw patriotyzmu lokalnego, a następnie opracować ciekawostki o wytypowanej osobie. Nasi uczniowie jednomyślnie wybrali postać patrona – Zygmunta Łęskiego.

Organizatorom - Stowarzyszeniu Rozwoju Orienteeringu – zależało, by przygotowane materiały nie ograniczały się tylko do najważniejszych, powszechnie znanych informacji o danej postaci. Ważne dla nich było, aby dotrzeć do takich ciekawostek, które przemówią uczniom do wyobraźni, połączą wiedzę podręcznikową o tych postaciach z ich własnym "tu i teraz", przybliżą np. życie codzienne, prywatne lub zainteresowania.

Mamy nadzieję, że nam się to udało... W realizację tego zadania zaangażowali się wybrani uczniowie z klas: Va, VI i VIIIa.  Wśród przygotowanych ciekawostki na temat Zygmunta Łęskiego znalazły się fakty powszechnie znane, ale także kilka niezwykle zaskakujących. Przekonajcie się sami:

Opiekunowie: Anna Bronkiewicz, Barbara Długosz-Kabała