IGRZYSKA ZDROWIA

15 lutego 2024r. - po raz drugi - odbyły się w Hali Sportowej Częstochowa IGRZYSKA ZDROWIA, mające na celu  promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a. Po uroczystym otwarciu i zapaleniu znicza olimpijskiego dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, tj. tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, taekwondo, unihokej, rugby. Porad udzielali instruktorzy, trenerzy i sportowcy z lokalnych klubów. Podczas przerw duże wrażenie na uczestnikach wywarły stoiska umieszczone w strefie zdrowego żywienia. Dla kolejnych grup wyświetlano film edukacyjny Piramida zdrowego żywienia. Drugoklasiści mogli również wziąć udział ćwiczeniach z pierwszej pomocy i w konkursie wiedzy o sporcie.

Dla wszystkich uczniów był to dzień pełen niespodzianek i aktywności.

Anna Bronkiewicz