Program WFzAWF

Program WFzAWF w ramach projektu „Aktywny powrót do szkoły”

logo projektu Aktywny powrót do szkołySzkoła Podstawowa nr 27 w Częstochowie, w roku szkolnym 2020/2021 uczestniczy w programie WFzAWF w ramach projektu „Aktywny powrót do szkoły”. Projekt ma na celu poprawę i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa. Projekt ma za zadanie przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzież szkolną oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2 jak również przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

W ramach programu prowadzone są zajęcia ruchowe dla uczniów klasy I – III oraz IV –VIII SP.

„Gry i zabawy ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej”

„Gry i zabawy ruchowe z elementami tenisa stołowego”

Osoby realizujące projekt w SP nr 27: p. Olga Jaszczyk i p. Anna Błaszczyk