Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży

logo programu RugbyTag

Szkoła Podstawowa nr 27  w Częstochowie uczestniczy w projekcie  „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” realizowany przez Polski Związek Rugby przy dofinansowaniu i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach  projektu w naszej szkole prowadzone są:

• zajęcia sportowe z rugby w wymiarze 16 godzin (godzina lekcyjna) w miesiącu zapoznając dzieci z podstawowymi zasadami gry, wdrażając do rywalizacji i co niezwykle ważne, starając się zachęcić najbardziej zaangażowanych do podjęcia treningów w pobliskich klubach rugby.
  • aktywny udział naszych uczniów w turniejach międzyszkolnych oraz turniejach eliminacyjnych i półfinałowych realizowanych w ramach Szkolnej Ligi Rugby TAG szkół podstawowych,  jak i regionalnych turniejach dzieci i młodzieży.
  • zaproszenia na zajęcia do szkoły trenera łączącego klub sportowy w celu przeprowadzenia przez niego treningu z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach.
  • wyjazdy na wspólne treningi Rugby Club Częstochowa prowadzone przez trenerów regionalnych czy zawodników z klubu Rugby Club Częstochowa. Uczniowie biorą udział w ciekawej pod względem metodycznym zajęciach: nauczanie umiejętności technicznych i taktycznych w zakresie Rugby Tag oraz inspirowanie do świadomego uczestnictwa w zajęciach sportowych. Celem spotkania jest również integracja uczniów z innymi szkołami .
  • systematyczna współpraca szkoły z trenerem łączącym, regionalnym oficerem rozwoju rugby oraz klubem sportowym Rugby Club Częstochowa.
  • pozyskanie nowych adeptów rugby do klubów.

Wszystkich chętnych pragnących rozpocząć przygodę z rugby gorąco zapraszamy!