BohaterON w Twojej szkole

BohaterON w Twojej Szkole 2022/2023

BohaterON w Twojej SzkoleKolejny raz nasza szkoła przystąpiła do programu BohaterON-włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 70 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną.d 2016 roku w działania edukacyjne - BohaterON w Twojej Szkole - zaangażowało się ponad siedem tysięcy przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży. Niemal milion pięćset tysięcy uczniów z Polski oraz polskich placówek zagranicą wzięło udział w naszych lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej. Ponadto, blisko 500 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach i seminariach.

W 2022 r. tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl – nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

BohaterON w Twojej Szkole 2020/2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w akcji BohaterON w Twojej Szkole.

W tym roku zadaniem uczniów  jest przygotowanie życzeń dla Powstańców Warszawskich w formie wspólnej kartki, plakatu, pamiętnika złożonego z indywidualnych wpisów, albumu z rysunków czy laurek.
Powstańcy bardzo cieszą się z korespondencji tradycyjnej, jednak nie ukrywają, że chcieliby na każdą kartkę odpisać, a to duże wyzwanie. Z troski o naszych Bohaterów chcielibyśmy ograniczyć ilość korespondencji, stąd forma wspólnych życzeń.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu- Barbara Długosz- Kabała

W związku z udziałem naszej szkoły w akcji BohaterON otrzymaliśmy podziękowanie za udział w tym przedsięwzięciu.