Projekt „Szkolna aktywność fizyczna”

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Zygmunta Łęskiego w Częstochowie w roku szkolnym 2022/2023, przystąpiła do konkursu organizowanego przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach prowadzonego w ramach projektu „Szkolna aktywność fizyczna”.

Celem projektu jest promowanie i upowszechnianie programów szkolnej aktywności fizycznej opartych na wdrażaniu śródlekcyjnych oraz międzylekcyjnych ćwiczeń fizycznych. Wdrażanie działań zapobiegających uczniowskiej nudzie, agresji słownej i fizycznej oraz poprawiających bezpieczeństwo w szkole. Ważna jest także promocja prozdrowotnej aktywności fizycznej wśród uczniów i integracja społeczności szkolnej.

Konkurs adresowany jest do uczniów z województwa śląskiego, a jego przedmiotem jest film prezentujący szkolną aktywność fizyczną uczniów podejmowaną w trakcie lekcji (ćwiczenia śródlekcyjne) lub w trakcie przerwy (aktywna przerwa).

Radio Katowice na Aktywnej Przerwie w SP 27

W dniu 13 kwietnia 2023r. na antenie Radia Katowice mogliśmy usłyszeć jak bawią się uczniowie naszej szkoły podczas organizowanych przez nauczycieli aktywnych przerw w ramach projektu „Szkolna aktywność fizyczna”.

Olga Jaszczyk